کوره شیرینگ پک

راهنمای خرید و اجزای شیرینگ پک

راهنمای خرید و اجزای شیرینگ پک

امروزه اکثر لوازم خریداری شده دارای بسته بندی و شیرینگ شده است. برای این نوع بسته بندی از دستگاه شیرینگ پک استفاده می کنند. دستگاه های شیرینگ پک در بیشتر کارخانه های تولیدی استفاده می شود و استهلاک زیادی ندارد. در این مقاله خصوصیات فنی دستگاه استاندارد شیرینگ پک توضیح داده شده است و خریداران می توانند قبل از خرید این دستگاه اطلاعات لازم را به دست آورند.

مشخصات کوره شیرینگ پک

کوره: یکی از اصلی ترین قسمت های این دستگاه کوره یا تونل حرارتی است. کار بسته بندی در این بخش از دستگاه صورت می گیرد و فیلم شرینگ در آن پخته می شود. لازم است بعضی از استانداردها مانند ابعاد، ضخامت ورق، انرژی مصرفی، عایق کاری، فن ها در هنگام ساخت رعایت شوند که در زیر به توضیح آن ها می پردازیم.

کوره شیرینگ پک

 

ابعاد: یکی از استانداردهایی که در هنگام ساخت کوره ی دستگاه شیرینگ باید رعایت شود، بعد آن است. نوار نقاله ای از وسط کوره رد شده است و نایلون های شیرینگ نیز از داخل این نوار رد می شوند تا کار بسته بندی با چسبیدن نایلون شیرینگ انجام شود، بنابراین برای به اندازه ی طول آن در هنگام ساخت توجه کرد تا در بخش شیرینگ دچار مشکل نشویم. طول استانداردی که برای این کوره با تونل حرارتی در نظر گرفته شده 200 سانتیمتر است و با کم و زیاد شدن این اندازه باید دما و سرعت نوار نقاله را نیز کم و زیاد کرد.

ضخامت ورق: جنس ورقی که در این قسمت از دستگاه شیرینگ پک استفاده می کنیم گالوانیزه باشد با ضخامت دو میلیمتر. نازک بودن ضخامت ورق در تونل حرارتی باعث از دست رفتن حرارت می شود.

انرژی مصرفی: انرژی مصرفی در بخش کوره با تونل حرارتی از طریق برق تامین می شود و وظیفه تولید حرارت را در این بخش المنت های روی دیوار بر عهده دارند. همچنین می توان این دستگاه را به خاطر صرفه جویی در مصرف برق و کم کردن هزینه های تولیدی دوگانه سوز کرد و از برنرهای گازی در کنار المنت های برقی استفاده کرد.

عایق کاری: در ساخت کوره ی دستگاه شیرینگ پک بدنه ی آن را عایق بندی می کنند. عایق بندی کوره هم در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و هم حرارت تولید شده را ذخیره کرده و باعث بالا رفتن بازدهی دستگاه می شود  و برای این کار اکثرا از پشم سنگ استفاده می کنند چرا که پشم سنگ استقامت بالایی در مقابل آتش دارد. این کار باعث می شود تا در صرف هزینه ها صرفه جویی شود و همچنین از داغ شدن بدنه دستگاه جلوگیری می کند. برای همه ی تولید کننده های این دستگاه توصیه می شود تا از این عایق کاری در روند تولید استفاده کنند.

دیگر اجزای شیرینگ پک ها

فن ها: از دیگر استانداردهایی که در ساخت دستگاه های شیرینگ پک استفاده می شود، فن ها هستند. فن ها را برای ایجاد سیرکولاسیون هوای داغ به کار می برند. در بالای این فن پره هایی ساخته شده است که جنس آن ها از آلومینیوم است. استفاده نکردن از این فن ها باعث می شود کوران هوای داغ در دستگاه شکل نگیرد. در بالا و پایین بخش خروجی تونل نیز دو فن نصب شده است که وجود این فن ها ضروری است.

 

فن شیرینگ پک

المنت و پرده

المنت منبع حرارتی را در دستگاه شرینگ پک تامین می کند بنابراین باید از المنت های استاندارد استفاده کرد.

درب ورودی و خروجی تونل این دستگاه ها با لایه ای محافظتی پوشش داده شده اند که از هدر رفتن دما جلوگیری می کند. این پرده های نسوز باید در دو لایه با فاصله از هم نصب شوند.

, , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست