شیرینگ نیمه اتوماتیک چیست و چه کاربردی دارد؟

شیرینگ پک ها که برای بسته بندی محصولات مختلفی به کار می روند، از نظر ساز و کار و اتوماسیون به سه دسته ی اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی تقسیم بندی می شوند. در قسمت دستگاه شیرینگ دستی، در مورد نوع دستی آن توضیح داده شده است و در این مطلب در شیرینگ پک نیمه اتوماتیک را معرفی می کنیم. در انتهای متن نیز راهنمای خرید دستگاه مناسب ارائه می شود و سوالاتی مطرح می شود که با جواب دادن به آن ها می توانید مناسب ترین دستگاه را تهیه نمایید.

شیرینگ های نیمه اتوماتیک ساختار نسبتا ساده ای دارند. اتوماسیون آن به اندازه ی دستگاه های دستی شیرینگ ساده نیست، اما در مقابل دستگاه های تمام اتوماتیک، می توان گفت که ساز و کار نیمه اتوماتیک ها ساده تر است.

شیرینگ پک نیمه اتوماتیک بیشتر برای بسته بندی خوراکی ها و مواد غذایی، آجیل و خشکبار و در بعضی موارد برای بسته بندی قطعات صنعتی به کار برده می شود. در مورد بسته بندی قطعات صنعتی، این مدل برای کارگاه های نه چندان بزرگ و آن هایی که تیراژ متوسط دارند مناسب هستند.

بسته بندی قطعات صنعتی با شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

 

ساختار شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

این مدل دستگاه ها در دو نوع برقی و دوگانه سوز (یعنی الکتریکی-گازی) وجود دارند. با وجود ساختار ساده، کارایی این نوع دستگاه ها بسیار زیاد است. این خاصیت موجب می شود که کارخانه ها بتوانند با هزینه ی کمتر، امکان بسته بندی محصولات مختلف را داشته باشند. برای عملکرد دستگاه های نیمه اتوماتیک حضور یک اپراتور لازم است.

ساختار شیرینگ پک های نیمه اتوماتیک به گونه ای است که عمل دوخت و برش دادن نایلون توسط یک جک پنوماتیک انجام می شود. مصرف برق این دستگاه ها نیز با توجه به اتوماسیون آن ها حداقل است. در بعضی از مدل های نیمه اتوماتیک (با توجه به کارخانه سازنده ی پک ها) علاوه بر فرآیند دوخت و برش، مرحله ی هدایت محصول به قسمت دوخت و نگه داشتن محصول نیز توسط یک یا دو جک دیگر انجام می شود.

انتخاب شیرینگ پک مناسب برای کارگاه

برای خرید هر وسیله ای پارامترهای مختلفی باید در نظر گرفته شود. در مورد دستگاههای بسته بندی نیز موادی وجود دارد که با در نظر گرفتن آن ها می توانید بهترین و مناسب ترین دستگاه را برای کارگاه خود تهیه نمایید. به عنوان نمونه برای تهیه ی شیرینگ پک باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

  1. برای بسته چه محصولاتی قصد تهیه ی شیرینگ پک دارید؟
  2. بهره وری دستگاه چگونه باید باشد و میزان هزینه هایی که به هزینه های کارگاه اضافه می کند چقدر باشد؟
  3. سرعت لازم برای عملکرد دستگاه چقدر باید باشد؟ (منظور مناسب ترین سرعت است)
  4. کیفیت و ظاهر بسته بندی که از دستگاه انتظار داریم، چگونه است؟
  5. قیمت دستگاه از مهمترین پارامترهایی است که باید در نظر گرفته شود.

در مورد قیمت دستگاه لازم است که میزان تناسب امکانات دستگاه با قیمت آن در نظر گرفته شد. می توان گفت که نه قیمت پایین می تواند عامل نامناسب بودن دستگاه باشد، و نه قیمت بالا همیشه نشان از کارایی بیشتر دستگاه برای شما است. بهتر است در این مورد میزان نیازهایی که باید دستگاه برای شما برآورده کند را در نظر بگیرید. ممکن است یک شرینگ پک امکانات زیادی داشته باشد و بر همین اساس قیمت آن نیز بیشتر باشد. اما این امکانات اگر برای کار شما مناسب نباشند، لزومی به صرف هزینه های بیشتر در قبال امکانات بیشتر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست